Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Barbora Moravcová, reprezentantka ČR v bezmotorovém létání

  • Ing. Jana Šindelářová

Vloženo: 28. března 2022 v 14:50

Barbora Moravcová, reprezentantka ČR v bezmotorovém létání

Reprezentace Zbraslavic na Mistrovství Světa a Evropy

 

 

 

Jmenuji se Barbora Moravcová, jsem pilotkou a reprezentantkou ČR v bezmotorovém létání. Kolem létání se točí celý můj svět, věnuji tomuto krásnému technickému sportu veškerou svojí energii, a to nejen pro radost, pocit svobody a splynutí s přírodou, ale i pro zdravou soutěživost a osobní ambice, které je možné naplnit při účasti na národních a světových soutěžích. V Aeroklubu Zbraslavice působím již přes deset let a reprezentuji ho od roku 2014 na národních i světových mistrovstvích. Ze všech tradičních destinací vhodných pro bezmotorové létání jsem již měla možnost reprezentovat ČR na Mistrovství světa juniorů v maďarském Szegedu a na Mistrovství světa žen v australském Lake Keepit. V roce 2022 mě čeká další Mistrovství světa žen, tentokrát v anglickém Husbands Bosworth.

 

www.barboramoravcova.com

 

Barbora Moravcová mistryní světa v bezmotorovém létání

 

V červenci se sešly ženy z celého světa ve španělském Garray, aby bojovaly o titul mistryň světa. V konkurenci 48 pilotek ve třech třídách se podařilo českému týmu dosáhnout na týmové vítězství a tři individuální medaile. Zlatá medaile putuje i do Zbraslavic.

 

Barbora Moravcová, občanka naší obce a členka Aeroklubu Zbraslavice, soutěžila ve třídě standard, tedy ve třídě s kluzáky s rozpětím 15 metrů a s vodní přítěží. Po deseti soutěžních disciplínách mohla naše česká reprezentantka oslavit individuální zlato ve standardní třídě, a tedy i titul mistryně světa. Stala se tak třetí českou pilotkou v historii, která se pyšní titulem mistryně v této třídě.

 

Její týmová kolegyně Alena Netušilová, taktéž členka místního aeroklubu, dosáhla individuálního zlata v 18m třídě, ve které soutěží kluzáky s rozpětím 18 metrů, vztlakovou klapkou, a s vodní přítěží. Stala se tak mistryní světa v této třídě a navázala na úspěch z předchozího mistrovství, kde získala bronzovou medaili.

 

Zajímavostí letošního mistrovství byla účast brazilské ženské reprezentace, která se účastnila MS žen poprvé. Podařilo se odlétat celkem deset platných disciplín, ve kterých počasí pilotky zkoušelo ve všech možných situacích od čisté termiky, kumulů, bouřek, konvergence, ale i větrného počasí.

 

Za dva roky se bude konat Mistrovství Světa žen právě v Aeroklubu Zbraslavice, naše pilotky se tak budou moci pokusit obhájit tituly v domácím prostředí.

 

Oficiální web Mistrovství Světa, Garray, Španělsko https://wwgc2023.org/

 

 

Přílohy