Otevření nového kontaktního místa Občanské poradny ve Zruči nad Sázavou

• Ing. Jana Šindelářová

Vloženo: 19. července v 15:31

Dobrý den,

tímto bych Vás chtěla informovat o otevření nového kontaktního místa Občanské poradny ve městě Zruč nad Sázavou a zároveň se představit jako sociální pracovnice této Občanské poradny. Pracoviště ve Zruči nad Sázavou je součástí organizace Diakonie Českobratrské církve evangelické, která funguje v ČR již od roku 1989 a jejíž zakladatelem je Českobratrská církev evangelická. Naše pracoviště spadá pod Diakonii Střední Čechy, přičemž je občanské poradenství provozováno již od roku 2007. Od roku 2010 je Občanská poradna členem Asociace občanských poraden, která je garantem kvality poskytovaných služeb.

Poradna je otevřena od 7.6.2021 každé pondělíOtevírací doba je: pondělí od 9:00 do 15:00 (+ od 15:00 do 17:00 pro objednané).

Služby občanské poradny jsou určeny všem, kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci a nemohou ji řešit vlastními silami. Klientům jsou poskytovány odborné informace, rady, pomoc a asistence při konkrétních úkonech. Služby Občanské poradny jsou poskytovány bezplatně.

Občanské poradenství je poskytováno v oblastech sociálních dávek, pojištění, pracovně-právních vztahů a zaměstnanosti, bydlení, rodinných a mezilidských vztahů, majetkoprávních vztahů a náhrady škody, finanční a rozpočtové problematiky, zdravotnictví, školství a vzdělávání, ekologie, práva životního prostředí, ochrany spotřebitele, základy práva v ČR, právního systému v EU, občanského soudního řízení, veřejné správy, trestního práva, ústavního práva.

Poskytujeme také pomoc v oblasti oddlužení. Pomáháme klientům s podáním návrhu na oddlužení soudní cestou. Jako akreditovaná osoba máme oprávnění podávat návrhy na oddlužení soudní cestou.

V příloze přikládám letáček Občanské poradny, kde je možné se dozvědět více informací o naší službě.

Občanskou poradnu je možné kontaktovat telefonicky, e-mailem nebo navštívit osobně. Doporučujeme si předem sjednat schůzku, například telefonicky nebo e-mailem (kontakt na mě - viz. níže).

Těšíme se na spolupráci!

S přáním krásného dne